Co je to zumba?


Centrum Tance - Zumba Praha - Moderní dynamický fitness program

Co je Zumba?

Zumba je nový dynamický fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie (v pokročilejších hodinách se zapojí další prvky, např. břišních tanců či tanga). Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.

Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali! Aby se vám v Zumbě dařilo, nemusíte umět tancovat. Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky, a zvládnout je tak může opravdu každý. Na lekci Zumby nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice.

Zumba je zábava! Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party. Zumba je úžasná pro mysl, tělo i duši. Po cvičení se nebude moci dočkat další lekce!

ZUMBA - Basic steps level 2:
Lekce ZUMBA 2 přináší ještě více zábavy, potěšení a tance! Naučíte se nové taneční rytmy. Ještě účinněji budeme spalovat kalorie! Jak? Zkusíme rychlejší tempa a pro tvarování postavy trochu posilování!

Hodiny ZUMBA 2 nevyžadují řádnou předchozí taneční průpravu ani předchozí zkušenosti z lekcí ZUMBA. Lekce jsou určeny všem, kteří si chtějí dát pořádně do těla a tričko propotit po pár minutách.


ZUMBA GOLD
Motivuje každého, bez ohledu na věk, aby zůstal aktivní. Zumba Gold kombinuje energickou hudbu s unikátními pohyby a jednoduchými krokovými variacemi, které umožňují účastníkům tančit, efektivně cvičit a bavit se zároveň.
Zumba Gold je určený pro tyto skupiny:
-střední a starší generace
-maminky po porodu
-pro všechny, kteří se chtějí pomalu dostat zpět do kondice
-pro lidi s nadváhou
-pro lidi s obezitou (kombinace kroků a cvičení na židlích)
-po domluvě také pro lidi s pohybovým handicapem (vozíčkáři)
Zumba Gold je efektivní způsob jak se dostat zpět do formy.
Pro všechny, kteří se stále cítí mladě a chtějí se bavit.
Zumba Gold je jako každý pohyb výbornou prevencí onemocnění, rytmická hudba zase pozitivně působí na vaši mysl a v neposlední řadě je zde také příležitost sociální interakce.

ZUMBA TONING
Zumba TONING přináší další úroveň do programu ZUMBA fitness. Kombinuje tanec, žhavé rytmy a zvýšení svalové zátěže využitím lehkých činek. Zumba TONING představuje nové rytmy jako Reggaeton-Cumbia, Conga Hip-Hop, Merenque Hip-Hop či Reggeaton-Bellydance. Cvičení je velmi efektivní, speciální činky však umožňují každému jeho vlastní zátěž.

Zumba činky nejsou pouze klasickým posilovacím nářadím, ale také rytmickým hudebním nástrojem. Mají pohyblivé těžiště, jsou bezpečnější při cvičení.

Účinky cvičení Zumba TONING: zvýšení svalové síly, ovlivnění metabolismu, zlepšení svalové vyrovnanosti, tvarování postavy, posílení hustoty kostí, zlepšení koordinace, zvýšení kalorického výdaje, prevence potíží při sedavém způsobu života.

AQUA ZUMBA
Vodní tanec a cvičení v jednom. Šetrný a zábavný způsob cvičení, u kterého se sice nezapotíte, ale do těla si dáte o mnoho víc než jakýmkoliv cvičením na suchu. Navíc se ve vodě naučíte hbitě orientovat a budete se v ní během pár lekcí cítit jako doma.
Vodní prostředí je z hlediska cvičení méně zátěžové a tudíž zdravější pro lidské tělo. Aqua fitness přináší další rozměr posilování, kromě gravitace a posilování vlastním tělem pracuje s odporem vody, který působí při pohybech pod hladinou ve všech směrech. Být fit je pak díky příchuti Zumba hlavně zábava
AQUA ZUMBA přizpůsobuje a adaptuje latinskoamerické rytmy a tance vodnímu prostředí, aniž by ztrácela svou energii. Poolpárty z Floridy je přenesena se vším všudy se stejně intenzivní hudbou a chytlavými melodiemi.
Pro koho je AQUA ZUMBA vhodná?
- dospělé ženy i muži
- starší lidé
- lidé zotavující se z kloubních onemocnění či mající chronické potíže
(kloubní zranění, zlomeniny a chronické bolesti zad)
- lidé bez kondičky
- lidé rehabilitující se po akutních srdečních příhodách, kardiaci obecně
- těhotné ženy
- lidé s nadváhou
V jaké vodě se cvičí AQUA ZUMBA?
- AQUA ZUMBA se cvičí ve vodě, která dosahuje výšky Vašeho hrudníku, ramena můžete mít nad vodní hladinou
- cvičení je vhodné i pro neplavce, protože vždy dosáhnete na dno.

Zumba je velká taneční party.
Zumba je zábavná!
Zumba je jiná!
Zumba je efektivní!
Skončete s nudou, přidejte se k Zumba fitness-party a vytancujte se z každodenních starostí!O zakladateli Zumby:

Zumba vznikla náhodou, když si v roce 1999 v Kolumbii Alberto Peréz alias Beto (dnes již známý lektor po celém světě, mimojiné choreograf známé zpěvačky Shakiry), zapomněl hudbu na svoji lekci tradičního aerobicu. Vyzkoušel tedy odučit hodinu při latinsko-americké hudbě, kterou měl zrovna v autě, přidal základní kroky svých oblíbených tanců a první lekce Zumby byla na světě!
Poté co se Beto přestěhoval do Spojených států, začal zde šířit svůj nový zábavný fitness program dál. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a dnes se se Zumba vyučuje nejen v USA, ale proniká i do Evropy. V současnosti je Beto kreativním ředitelem Zumba Fitness, LLC a dohlíží na certifikace instruktorů Zumby po celém světě.

 

Praktické informace


Kalifornská zumba párty!

Zveme Vás na kalifornskou zumba párty s Alfredem Padillou a Danielou Česnekovou! V Praze 18.12.2010 od 17:30. Přijďte si zatančit, dobít energii, propotit trička, rozesmát tvář s kvalifikovanými instruktory zumby, které samotný Beto Peréz (zakladatel zumby) vybral jako školící instruktory.

přihlásit

FIT VÍKEND V PRAZE

Nové pražské sály Centra Tance na Florenci přivítaly o prvním adventním víkendu tanečníky a nadšence ZUMBY, Salsy, Flirt Dance, Afro Dance, Street Dance a PortDeBras. O zážitky a některé podařené fotky bychom se s Vámi rádi podělili...

více

ODĚV A OBUV

Doporučujeme pohodlný oděv umožňující volný pohyb - tričko, tílko, tepláky, kraťasy, sálové boty, sportovní boty s odpruženou podrážkou.
Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník a pití.

Co si vzít s sebou na AQUA ZUMBU?
- samozřejmě plavky (je jedno, zda bazénové jednodílné, či plážové bikiny)
- láhev s vodou (tu budeme popíjet již během cvičení, vezměte si ji s sebou k bazénu)
- cvičit můžete na boso, doporučujeme i tenisky, případně botičky vhodné pro aqua fitness, které se prodávají ve specializovaných prodejnách se sportovním zbožím.

 
Připojte se ke skupině Zumba Centrum Tance na sociálních sítích: